Силно невреме го погоди Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Силно невреме го погоди Скопје со дожд, град, ветер и грмотевици. Паднати се дрва во некои делови на главниот град од ветерот кој повремено достигнувал брзина над 80 колометри на час, според информациите на УХМР.

Нестабилното време се движи од запад кон исток и на север, а во попладневните часови ќе се движи кон исток, соопштуваат од УХМР наведувајќи дека попладнево се очекува поинтензивни процеси и локално да има пообилен пороен дожд, електрични празнења и услови за појава на град.

фото: мкд.мк

Share.