Слаб земјотрес во Албанија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утрово во 3:38 часот во Албанија е регистриран земјотрес со магнитуда од 3 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 12 километри северозападно од Корча.

Неколку минути претходно регистриран е послаб потрес.

Во 3:35 часот од истото епицентрално подрачје бил и првиот земјотрес со јачина од 2,2 степена по Рихтер.

Share.