Сончево време, во Битола до 32 степени

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=8.

Дневните температури од 23 до 35 степени, во Битола до 32.

Утре сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. УВ=9.

Сподели