Сончево време со температури до 25 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево со слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 25 степени.

Утре и во вторник претпладне ќе се задржи стабилно, суво и топло време. Во вторник во попладневните часови ќе има услови за локален дожд со грмежи, особено во планинските подрачја. Во среда ќе има зголемена облачност со локални врнежи од дожд. Ќе дува и умерен северен ветер, што во следните денови ќе услови позначително намалување на дневната температура.

Share.