Сончево и многу топло, во Битола денеска до 34 степени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денес претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 39 степени. УВ индексот 9.

Во Битола максималната температура денеска до 34 степени.

И во следните денови многу топло време со температури до 37 степени.

Share.