ТЕРА

REKLAMA???

СОНЧЕВО И ПОСВЕЖО ВРЕМЕ

Времето денеска сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22 степена.Во Битола со максималана дневна температура од 18 степени.

Од УХМР информираат дека во следните денови утринските температури ќе бидат ниски и наместа ќе бидат околу нула степени, особено во среда и четврток.