Сончево и топло, во Битола денеска до 30 степени

Времето денеска сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец кој во северните делови краткотрајно ќе засилува.

Дневните температури од 24 до 35 степени, во Битола до 30.

Утре сончево со мала локална облачност и слаб до умерен северозападен ветер.

Сподели