Сончево и топло време

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 28 степени. УВ индексот 7.

Продолжува периодот на релативно топло време со пораст на утринските температури.

Утре ќе се задржи претежно сончево, а од вторник во попладневните часови ќе има делумно зголемување на облачноста со услови за краткотраен локален дожд.

Share.