ТЕРА

REKLAMA???

СОНЧЕВО И ТОПЛО СО МАЛА ОБЛАЧНОСТ

Утрово 6 степени во Берово, 7 на Попова Шапка, 8 Битола, 9 Крива Паланка, 10 Маврови Анови, Прилеп, Демир Капија, Крушево, 11 Скопје-Петровец, Тетово, Охрид, Струмица, 12 Штип, Гевгелија, Куманово, 13 Скопје-Зајчев Рид, Претор, Виница, 16 Дојран.  

Во текот на ноќта времето беше ведро, утрово е сончево со мала до умерена облачност. Во Скопската Котлина има појава на магла. Дува слаб до умерен променлив ветер.  

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 23 до 30 степени. Во Битола до 26 степени.