Сончево и топло со повисоки дневни температури

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во северниот дел од Повардарието и засилен ветер од северен правец. Во планинските подрачја можна е ретка појава на краткотраен дожд.

Дневните температури од 23 до 32 степени, во Битола до 28.

Утре сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утре утринската во Битола до 11, а дневната до 29 степени.

Сподели