Сончево и топло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд со ретки грмежи.  Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Минималните температури од 8 до 15, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи во интервалот од 24 до 31 степен.

Во следните денови ќе преовладува  претежно стабилно и потопло време, во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд и грмежи, особено во јужните делови.

Share.