Сончево и топло

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните и југоисточните планински делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи.Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ=8 Т-мин. од 9 до 16 а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од  26 до 32 степена.

Продолжува периодот кога во претпладневните часови ќе биде претежно сончево и топло, а попладне ќе има локализирана појава на пороен дожд и грмежи. Утре повеќе услови за нестабилност ќе има во западните делови. Од четврток до сабота на повеќе места ќе биде нестабилно пороен дожд и грмежи, а локално се очекуваат и поинтензивни процеси. До петок дневните температурите ќе бидат во благ пораст.

Share.