ТЕРА

REKLAMA???

СОНЧЕВО СО МАЛА ДОУМЕРЕНА ОБЛАЧНОСТ

Времето денес сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне ќе има локално зголемување на облачноста проследено со краткотраен дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец.Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 26 степени Целзиусови. Во Битола со максимална дневна температура од 21 степени.

Според информациите од УХМР од утре следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст. Утре ќе дува засилен, а потоа умерен северен ветер.