Сончево со мала до умерана облачност

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура од 15 до 26 степени. Во Битола до 23.

Утре променливо облачно, од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Во Битола дневната температура до 23 степени.

 

Сподели