Сончево со мала до умерена облачност, во Битола до 30 степени

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8.

Дневнта температура од 23 до 35 степени, во Битола до 30.

Утре сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и грмежи, претежно во планинските предели. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.  Дневната температура во Битола до 31 степен.

Сподели