Сончево со мала до умерена облачност и температура до 25 степени

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер во западнте делови од западен, во источните од северозападен правец, а вдолж Повардарието повремено ќе засилува.

Дневната температура од 16 до 30 степени, во Битола до 25.

Утре сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Битола температурата ќе достигне до 23 степени.

Сподели