Сончево со мала до умерена облачност

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде потопло, што ќе предизвика топење на снежната покривка, особено на планините. Преку денот ќе биде потопло, што ќе предизвика топење на снежната покривка, особено на планините.

Т-мин. од -5 до 0 а т-мин. 8 до 16 степени.

 

В недела ќе има зголемување на облачноста, преку ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег.

Од понеделник следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на некои повисоки места и на планините ќе има локални врнежи од  снег.

 

Share.