Сончево со мала до умерена облачност

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во попладневните часови повторно ќе има нестабилна облачност проследена со  краткотраенпороен дожд и грмежи.  Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Дневната температура од 22 до 29 степени.

Продолжува периодот на топло време, во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.  Од  средината на наредната недела се очекува поизразена нестабилност проследена пороен дожд и грмежи.

Share.