Сончево со мала до умерена облачност

0
241

Во попладневните часови повторно ќе има нестабилна облачност проследена со  краткотраенпороен дожд и грмежи.  Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Дневната температура од 22 до 29 степени.

Продолжува периодот на топло време, во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.  Од  средината на наредната недела се очекува поизразена нестабилност проследена пороен дожд и грмежи.