Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а попладне и во вечерните часови вдолж Повардарието засилен ветер од северозападен правец.

Попладне ќе има локална појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 36 степени. Во Битола до 29 степени.

 

Сподели