Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а попладне на места засилен ветер од јужен правец.

Утринските температури од -5 до 0, во Битола -3, дневните од 4 до 14 степени, во Битола до 10.

Утре променливо облачно со умерен, повремено засилен јужен ветер. Попладне ќе има локални врнежи од дожд.

Утринските температури ќе бидат над нулата, а дневните од 7 до 15 степени.

 

 

Сподели