Сончево со мала облачност и температура во Битола до 26 степени

Сончево со мала до умерена облачност, поголема во западните делови каде што ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Денеска дневните температури од 18 до 30, во Битола до 26 степени.

Времето утре умерено облачно и потопло со услови за појава на краткотраен дожд во западните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Дневните температури од 18 до 31, во Битола до 26 степени.

Сподели