Со закана со пиштол одзел 30.000 денари од аптека во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 14.03.2018 година околу 20,15 часот во Битола на улица „Солунска“ во аптека , непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво, при што одзел околу 30.000 денари. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, соопшти полицијата.

Share.