Со закана со пиштол одзел 80 шишенца „метадон“, околу 2000 денари, мобилен и фиксен телефон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 23.03.2018 година околу 18.45 часот во аптека во Битола непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот  со закана со пиштол од вработените одзел 80 шишенца (по 10мл) „метадон“, околу 2000 денари, мобилен и фиксен телефон, по што побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот, соопшти МВР.

Share.