Со нож избодел неколку минувачи во Марсеј

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Маж со нож нападнал минувачи во францускиот град Марсеј, при што четворица се повредени.

Нападот се случил во близина на полициска станица. Мажот е застрелан од полицијата, откако почнал да пука со пиштол кон полицајците.

Минувачите, кои се избодени, примиле медицинска помош на самото место на нападот.

При пукање меѓу напаѓачот и полицијата, една жена е повредена во ногата.

Share.