Српскиот претседател Вучиќ на разговори со Меркел

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претседателот на Србија Александар Вучиќ ќе се состане денеска во Берлин со германската канцеларка Ангела Меркел на разговори за билатералните односи, како и за некои регионални прашања. Вучиќ деновиве изјави дека од Меркел ќе бара поддршка за постигнување компромис меѓу Белград и Приштина.

Share.