Суспендиран водичот кој ја водеше групата планинари кога загинаа Калина и Александар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Федерацијата на планинарски спортови го суспендираше водичот на групата која изминатиот викенд се искачуваше на планината Ниџе кога двајца македонски планинари загинаа.

Водичот Зоран Костадинов е суспендиран пред се од морални причини, потврдуваат од Федерацијата на планинарски спортови.

Калина Велевска и Александар Миновски загинаа при искачување на планината Кајмакчалан изминатиот викенд.

извор. а1он

Share.