Таксист допирал малолетно девојче додека ја превезувал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 24.04.2018 година во 18,30 часот во Секторот за внатрешни работи Битола, 40 годишна жена пријавила дека истиот ден околу 14,30 часот нејзината 15 годишна ќерка влегла во такси возило по што му кажала на возачот да ја превезе до улицата каде живеела. Откако тргнале со возилото, според изјавата на пријавителот, такси возачот започнал разговор, по што во еден момент се завртил и со раката ја штипнал за образот. Пред да стигнат во нејзиниот дом истиот посегнал со раката на задното седиште и ја допирал за градите. Во 21,30 часот во Полициска станица бил повикан 53 годишниот битолчанец, возач на такси возилото и против истиот по целосното расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти МВР.

 

Share.