Темелковски: Се спремаме еден месец, да се наметнеме пред Норвежаните (ВИДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Еурофарм Работник во сабота го пречекува норвешки Филинген Берген во првиот двобој од осминафиналето на Челинџ Купот. Тренерот на битолскиот тим, Илија Темелковски со неговите момци имаше доволно време за подготовка, но како единствен недостаток ги посочи контролни мечеви.

Share.