Тешко повреден пешак во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вчера вечерта околу 21.00 на улица „Васко Карангелевски“ во Битола, патничко возило „Хјундаи Купе“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 44 годишно лице од Битола, удрило во 55 годишен пешакот од Битола. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Клиничката болница Битола. Увид извршила увидна екипа од СВР Битола.

Share.