Тешко повреден пешак во Обршани

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 15.04.2019 година во 20.40 часот во с.Обрашани, прилепско, патничко возило „Голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 51годишно лице од с.Пашино Рувци, прилепско, удрило во 53 годишен пешак од с.Обрашани.

Со тешки телесни повреди се здобил пешакот и му била укажана помош во болницата во Прилеп. Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп.

Share.