Торната беснеат низ САД

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во северниот дел на САД недалеку од Оклахома беснеат торнада.

Најмалку еден човек е повреден, а повеќе од 10 куќи се оштетени. Маж е повреден откако при невремето дрво паднало врз него.

Торнадото не го оштети аеродромот, но патниците се скриени во засолниште. Невремето може да доведе до поплави во делови на САД.

 

 

Share.