Трета жртва од коронавирусот, почина пациентка од Дебар

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tретата жртва од коронавирусот во земјава, соопшти на прес конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Почина 66 годишната пациентка од Дебар, која што веќе неколку денови беше на апарати за дишење, изјави Филипче.

Како што кажа министерот, починатата претходно боледувала од висок крвен притисок.

Share.