Уапсени две лица под сомнение дека планирале атентат врз Тереза Меј

0
220

Британската тајна служба соопшти дека уапсила две лица под сомнение дека подготвувале атентат брз премиерката Tереза Mеј.

Како што соопштија од британската полиција, осомничените планирале да ја разнесат вратата на Даунинг стрит и така да влезат во резиденцијата на британската премиерка, која потоа требало да ја избодат со ножеви. Според британските медиуми, осомничените биле уапсени минатата недела за време на рациите во Лондон и Бирмингем.