Убиство во Чаир, загина 24 годишно момче

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

24-годишно момче од Скопје било убиено вечерва на улицата „Џон Кенеди” во скопската населба Чаир, кај автобуската постојка пред средното училиште „Цветан Димов”.

Во момчето кое излегувало од автомобил, било пукано од автоматско оружје.

Екипи на МВР се на терен и работат на расчистување на случајот.

mkd.mk

Share.