Утре многу студено и температури до -15 степени

0
404

Утре наутро ќе биде многу студено , речиси насекаде температурата ќе се
спушти под -10, а на некои места и под -15 степени.
Во текот на ноќта почнувајќи од запад ќе има врнежи од
снег, кои до петок претпладне на некои пониски места ќе поминат во дожд, а локално ќе има и појава на замрзнат дожд. Во петок попладне врнежите
насекаде ќе бидат од дожд.
За време на викендот се уште ќе има слаб локален дожд, но ќе настапи
значително затоплување што ќе услови нагло топење на снежната
покривка.

Фотографиите се на: Михаил Гаџовски