Утре попладне и вторник со дожд

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Времето утре променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и кон крајот на денот ќе има повремени локални врнежи од дожд, наместа ќе бидат проследени со ретки грмежи.
Минимална температура ќе се движи од 5 од 13 степени, а масималната од 22 до 29 степени.

Во текот на следната работна недела времето ќе биде променливо облачно со
повремени локални врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има утре кон крајот на
денот и во вторник, кога на места ќе биде и нестабилно со пороен дожд,
грмежи и засилен втер.

Share.