Утре прекин во снабдувањето со вода на Широк Сокак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ЈКП „Водовод“ од Битола ги известува корисниците ,  дека  утре (четврток ) 21- ви февруари, горниот дел од улицата Широк Сокак (односно од кино Македонија до вино бар Буре) и улицата Рузвелтова ќе има прекин во водоснабдувањето во периодот од 8 до 11 часот.

Share.