Утре силен ветер со над 80 км/ч, а на планините над 100 км/ч

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

До крајот на денот променливо облачно време, во крајните западни делови со повремен дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од јужен правец.

И утре во текот на денот ќе дува засилен повремено силен јужен ветер што ќе  предизвика значително повисоки дневни температури.

Брзината на ветерот ќе биде и над 80 км/ч, а на планините над 100 км/ч.

Утре кон крајот на денот и во недела ќе има локална појава на нестабилна облачност
со пороен дожд и грмежи.
.
Share.