Утрово -10 степени во Битола

Утрото студено, преку денот сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската во Битола се спушти до -10 степени, а дневаната ќе се искачи до 4.

Денес и утре времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури кои насекаде ќе се спуштаат под нула и ќе бидат во интервал од -10 до -2 степена.

Утре во Битола се прогнозира утринска температура до -6 степени.

 

Сподели