Уште едно бебе почина од морбили

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Синоќа 13-месечно бебе на Клиниката за детски болести починало од компликации предизвикани од морбили, соопшти Министерството за здравство.

Детето, кое е од тетовскиот регион претходно не било вакцинирано.

Вчера Министерството за здравство информираше дека починало едно дете од Свети Николе, а претходно битката со морбилите ја изгуби и шестмесечно бебе.

Share.