ФОТОГАЛЕРИЈА: Битола го празнува патронот на градот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битола го одбележува патрониот празник Преподобен Нектариј Битолски.

Денешното празнување започна со Литургија во црквата Свети Великомаченик Димитриј, а потоа и Литија низ улиците на Битола.

Share.