Хеликоптер се урна врз зграда во Истанбул

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Воен хеликоптер се урна денес врз зграда во станбен дел од Истанбул, потврди за турските медиуми гувернерот на градот Али Јерликаја.

Според првите информации, загинале четворица војници.

Хеликоптерот за урнал при принудно слетување, а според првичните податоци, тоа се случило поради технички проблеми.

mkd.mk

 

Share.