Холандски моторџија загина во сообраќајка кај Довлеџик

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Попладнево се случила сообраќајна незгода кај Довлеџик на излезот на Битола, во која учествувал моторцикл со холандски регистарски таблички и патничко моторно возило.

Како што за Тера изјави портпаролот на битолската полиција, во несреќата со тешки телесни повреди се здобил моторциклистот, инаку холандски државјани и бил префрлен на Клиниката во Битола каде подоцна починал.

Загинатиот холандски државјанин е на возраст од 58 години.

Share.