Холивудските ѕвезди и нивните кучиња

Рајан Гослинг – овој холивудски срцекршач е лудo вљубен во своето куче, спасувачки мелез по име Џорџ.

Бредли Купер – е добро познат по тоа што нуди сребрена постава за спасување кучиња. Неговиот сегашен миленик Шарлот е ретривер Чоу кој го посвоил од спасувачкиот центар во Санта Моника.

Џејк Гиленхал актерот кој го глумеше Дони Дарко го сака својот германски овчар Атикус Финч, кого прв го запозна во засолниште во ЛА.

Џенифер Анистон –  девојката од Холивуд е дефинитивно најдобрата пријателка на кучето. Анистон и нејзиниот свршеник Џастин Теру посвоија мало куче од расата Бул по име Софи.

Метју Меконахи – тие велат дека кучето е најдобриот пријател на човекот, а тоа дефинитивно е случај со глумецот на Меџик Мајк, кој има три кучиња, вклучувајќи го и кучето за спасување Чизи.

Сподели