Центарот за култура го откажа балетот Либертанго

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Центарот за култура -Битола ја известува јавноста дека заради тешката сообраќајна несрека во која загинаа 14 лица, а многу други се повредени го откажува гостувањето на Македонската опера и балет со балетот Либертанго, кое беше предвидено за 14 февруари со почеток во 19:30 минути.

„ Изразуваме сочувство до семејствата на загинатите и посакуваме побрзо опоравување на повредените.  Нов датум за изведбата ќе објавиме наскоро.
Центар за култура од Битола“, стои во информацијата од Центарот за култура.

Share.