Четири дена по масовното труење, обезбедија виза да се борат за трофејот на Купот на Македонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Четири дена по масовното труење, ФК Пелистер обезбеди виза да се бори повторно за трофејот во Купот на Македонија. Во денешниот Актуел со Марјан Секуловски тренер на ФК Пелистер.

Со Секуловски зборуваме и за натпреварот против Академија Пандев, неодиграниот со Шкупи, за состојбите во клубот и очекувањата како ќе биде против Шкендија.

Вели дека е посебно горд на овие фудбалери кои денеска се во клубот, кои даваат се од себе за подобри резултати.

 

Share.