Чурино го освојува Блискиот исток

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот Ристо Димитров-Чурино освојува медали и во Блискиот исток. Тој за ТЕРА вели дека освоил најдобар пласман во Оман, на трката „Spartan Race“ во должина од 14 километри со 29 пречки.

Потоа како што вели тој заминал за Дубаи во Обединетите Арапски Емирати и во еден од најпрестижните натпревари во Jiu Jitsu  на шампионатот DUBAI INTERNATIONAL JIU JITSU PRO CHAMPIONSHIP освоил два сребрени медали во категорија син појас со и без кимоно. Тој таму е претстaвен со уставното име на нашата земја Македонија.

Share.