Шест лица загинаа во сообраќајка кај Софија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Денеска во близина на бугарскиот главен град се случи сообраќајна несреќа во која најмалку шест лица загинаа, а 20 се повредени.

Според медиуми до несреќата дошло при судрир на автобус со автомобил, на автопат во близина на Софија по што автобусот се превртил.

19 лица се префрлени во болница во Софијаа, а  две биле во критична состојба.

Share.