„Шкода Јети“ и „Хјундаи Акцент се судриле, двајцата возачи повредени

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 11.03.2018 година во 09,30 часот во Битола, на улица „Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Шкода Јети“ управувано од 41 годишно лице од село Кравари, битолско и патничко моторно возило „Хјундаи Акцент.“ со битолски регистарски ознаки управувано од 46 годишно лице од село Оптичари, битолско. Во незгодата двајцата возачи се здобиле со повреди, по што им е укажана лекарска помош во Клиничка болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот, соопшти битолската полиција.

Share.