Јанко Бачев приведен и однесен во полициска станица

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Јанко Бачев, лидерот на Единствена Македонија, пред малку бил приведен и однесен на информативен разговор во полиција, објави Фокус.

-Во моментот претседателот бачев е приведен од страна на полицијата за време на одење во партискиот штаб на Единствена македонија пред оддржување на редовниот состанок на „Македонија блокира“. Не знаеме во која полициска станица е одведен, пишува на официјалната фејсбук станица на партијата.

Како што неофицијално пишуваат медиумите, Бачев е повикан на информативен разговор поради закана објавена на фејсбук.

Share.